Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Kontener na gruz – kiedy może się przydać?

Mnóstwo odpadów nie powinno trafić do zwykłego pojemnika. Chodzi tu zwłaszcza o te, które powstają podczas różnego typu remontów, gruntownych porządków w piwnicy bądź na poddaszu czy odśnieżania. Odpady jak np. gruz, chemikalia, fragmenty stolarki podłogowej lub otworowej, śnieg lub elementy gumowe powinny zostać zebrane do specjalnego kontenera podstawionego na czas przeprowadzenia robót. Jak złożyć na niego zamówienie? Który z dostępnych modeli kontenera będzie w naszym przypadku najlepszym rozwiązaniem?

Kontenery na gruz – rodzaje i pojemność

Szukając kontenera, należy skoncentrować się zwłaszcza na jego pojemności. Jeśli ta okaże się zbyt mała, po prostu nie pomieszczą się w nim wszystkie śmieci wygenerowane w trakcie prac. Jeżeli natomiast wybierzemy za duży kontener, poniesiemy niepotrzebne koszty , bowiem cena wynajmu jest uzależniona m.in. od jego wielkości. Duże kontenery na gruz i inne śmieci mają objętość dochodzące do kilkunastu metrów sześciennych. W większości prac wykończeniowych całkowicie wystarczy zamówić kontener o objętości 6 m3 – bez problemu zmieścimy w nich gruz, rozmontowane okna i ościeżnice, a także skute płytki ceramiczne i zerwane panele podłogowe.

Kontener na gruz – w jaki sposób go wynająć?

Kontener na gruz możemy wynająć od firmy zajmującej się przewozem i utylizacją odpadów. Przedsiębiorstwa tego typu funkcjonują nie tylko w dużych polskich miastach, jak Katowice czy Kraków, ale także w mniejszych miejscowościach. Firma dostarcza kontener pod wskazany adres. Pojemnik należy zapełnić w wyznaczonym w umowie czasie. W przypadku przekroczenia terminu, właściciel kontenera może nałożyć dodatkowe opłaty. Po zapełnieniu wynajmujący odbiera od nas kontener wraz z odpadami, które następnie podlegają legalnej utylizacji.