Jakie baseny kąpielowe i akcesoria do nich są dostępne?

Jakie baseny kąpielowe i akcesoria do nich są dostępne?

Jeśli szukasz basenów kąpielowych, koniecznie wejdź na www.baseny.kapielowe.pl

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to też wielka wygoda, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na posiadanie basenu zatem niewątpliwie warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać jedynie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz trwałości.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, na przykład dla ośrodków spa albo pływalni, a także baseny prywatne – ogrodowe, przydomowe czy wewnętrzne. Podział na baseny zewnętrzne i wewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych niezbędne jest postawienie hali basenowej, która musi spełniać określone warunki, na przykład tyczące się odporności materiałów budowlanych na chemię basenową bądź wilgotności powietrza. Zatrudnienie profesjonalnej ekipy jest więc niezbędne do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna ilość rodzajów basenów. Można zdecydować się na rozmaite kształty: okrągłe czy ósemkowe, baseny prostokątne, płytkie brodziki czy długie baseny typu fast lane, idealne dla miłośników pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są także baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład modele, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co wygląda bardzo efektownie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć wydatki, przy projektowaniu i budowie basenu można postawić na proste rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo drogie. Niesamowite wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa także ogród czy halę basenową. Świetnym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto zapewnia dyskrecję oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma służyć przede wszystkim do wypoczynku, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Takich możliwości jest jednak znacznie więcej – pewne podwyższają walory użytkowe basenu, inne natomiast dodają mu luksusowego charakteru.

Nasz adres:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]