Izolacja cieplna i akustyczna – okna energooszczędne

Izolacja cieplna i akustyczna – okna energooszczędne

Zamów okna energooszczędne

Wytrzymałe okna energooszczędne to najważniejszy element, o którym nie można zapomnieć przy ocieplaniu domu jednorodzinnego. Najbardziej popularne są okna drewniane, które w sprzedaży znajdziemy w rozmaitych wariantach. W jaki sposób są stworzone i co zapewniają?

Okna energooszczędne – komfortowe warunki mieszkania i oszczędność węgla lub oleju opałowego

Drewniane okna wyprodukowane są z bezpiecznych dla przyrody komponentów – na przykład sosny i meranti. Odznaczają się świetnymi parametrami, dzięki czemu dotrzymują kroku oknom z PCV. Ocieplając lokal przed sezonem zimowym, powinniśmy zwrócić baczną uwagę na szczelność stolarki okiennej. Gwarantuje to nie tylko brak strat ciepła, ale przede wszystkim oszczędność drewna lub oleju opałowego. Wskaźnik izolacji termicznej musi być zachowany na odpowiednim poziomie (tj. poniżej 0,8 W/m2), bo tylko w takim przypadku zyskujemy komfort termiczny w domu. Ciepło nie wydostaje się z budynku, a przez nieszczelności nie przedostaje się mróz z zewnątrz.

Okna energooszczędne – wygłuszenie niechcianego zgiełku

Nabywając nowe okna energooszczędne sprawdźmy inny zasadniczy parametr – współczynnik wygłuszania hałasu. Jeśli chcemy cieszyć się wspaniałą ciszą w budynku – wybierzmy dźwiękochłonne okna drewniane. Bardzo ważne są też profesjonalne okucia okienne – zapobiegają utracie ciepła i przedostawaniu się dźwięków. Warto więc postawić na drewniane okna energooszczędne, ponieważ nowoczesna technologia zapewnia pozbycie się niechcianego zgiełku i optymalny komfort termiczny w domu.

Nasz adres:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]