Garść informacji o dźwigarach budowlanych

Garść informacji o dźwigarach budowlanych

Dźwigar zamówisz na https://sklep.abcszalunki.pl/akcesoria-do-szalunkow-stropowych/10-dzwigar-peri-okuwany.html.

Szalunki to struktury niezastąpione na wielu budowach. Z ich wykorzystaniem możliwe jest modelowanie właściwego kształtu murów wylewanych z kompozytu oraz wykonanie w nich przelotów na drzwi i okna. Szalunki okazują się również niezastąpione przy formowaniu sklepień – wówczas ich istotnym elementem są dźwigary. Bez ich użycia nie byłaby możliwa budowa jakiegokolwiek wielopiętrowego obiektu. Dzięki dźwigarom sklepienie nie opada kilka chwil po wylaniu i jest w stanie stężeć. Z jakich materiałów wytwarza się dźwigary? Gdzie można je kupić?

Z czego wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar narażony jest na spore obciążenia, które sięgają kilkudziesięciu ton. Skutkiem tego jego istotnym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu maja na nią wpływ dwa elementy – jakość produkcji i rodzaj wykorzystanych do tego materiałów. Te powinny być dokładnie dobrane i sprawdzone pod kątem wytrzymałości na potężne naciski. Najodpowiedniejszym surowcem jest lite drewno takich drzew jak buk, topola, olcha czy sosna. Niesłychanie istotne jest również odpowiednie zaimpregnowanie dźwigarów, które ochroni je przed negatywnym wpływem wody, spoiw i innych płynnych preparatów wykorzystywanych na budowie – a więc substancji, które bezpośrednio niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – można je wydzierżawić

Podmioty, które regularnie parają się wznoszeniem piętrowych budynków dysponują własnymi dźwigarami. Ich kupno oraz magazynowanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Szczęśliwie przedsiębiorstwa, które sporadycznie akceptują zlecenia tego rodzaju, mogą uniknąć wspomnianych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wynajem dźwigarów, jak również innych części szalunków.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]