Długowieczna stolarka okienna – zainwestuj w drewno

Długowieczna stolarka okienna – zainwestuj w drewno

Szczelne okna to podstawa każdego domu lub mieszkania. Obecnie coraz więcej osób wybiera stolarkę drewnianą, która pod wieloma względami przewyższa okna z PCV. Dlaczego modele drewniane stają się tak bardzo popularne? Przeczytaj nasz poradnik i przekonaj się sam!

Stolarka okienna – zredukuj hałasy z podwórka

Dostępne na rynku okna drewniane prezentują się niezwykle elegancko, a dodatkowo mają też znakomite parametry techniczne. Jak wskazują eksperci, stolarka drewniana charakteryzuje się niskim poziomem przenikania ciepła, co zdecydowanie zmniejsza koszty ogrzewania nieruchomości. Tego typu okna znakomicie wygłuszają budynek, a także nadają się do zastosowania w przypadku dużych oszkleń. Cieszą się też dużym zainteresowaniem inwestorów marzących o wybudowaniu domów z tworzyw sztucznych. To nie wszystkie zalety – stolarka okienna może być poddawana konserwacji, a w razie jakichkolwiek uszkodzeń nie trzeba jej od razu wymieniać. Producenci wyliczają, że dobrze wykonane okna mogą posłużyć w nienagannym stanie ponad 100.

Stolarka okienna – jakie okna wybrać do zabytkowych budynków

Podmioty produkujące stolarkę okienną zapewniają obecnie bardzo szeroki zakres asortymentu – okna rozwierano-uchylne z mikrowentylacją, harmonijkowe, a także wiele innych modeli, które służą komfortowi użytkowników. Dodatkowo można także zdecydować się na wstawienie specjalnych szyb – antywłamaniowych lub przeciwpożarowych, które poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców oraz ogólny komfort. W produkcji można zastosować wiele rodzajów drewna, np. modrzew, dąb czy gatunki egzotyczne – takie jak eukaliptus. Chcesz wstawić w swoim domu okna drewniane? Możesz zdecydować się na modele z ozdobnymi elementami lub bez. Stolarka drewniana znakomicie oddaje także charakter zabytkowych nieruchomości i jest w nich często stosowana.